Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wybór głośników O2FL

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    kwak410, z mojej strony poparte doswiadczeniem i przetestowaniem sporej puli sprzętu - a jak z Twojej ? źródło Internet ?
    With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

    Komentarz


    • #27
      Nexus6, ja takiego doświadczenia nie mam, ale jakoś mi się wydaje, że Morele badziewnymi głośnikami nie są Dużo ludzi sobie chwali (internet ) chwalą sobie też Rainbowy, więc wydaje mi się, że jedne i drugie są spoko, wybór kwestią gustu jest. Ale jeśli mówisz, że rainbowy lepsze (wg Ciebie), to kłócić się nie bedę, musiałbym posłuchać i tyle. Na razie powiedzieć mogę, że moje Tempo rewelacji nie zrobiły pod Swingiem i to jest fakt !
      O3 RS TDI DSG

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez kwak410
        Na razie powiedzieć mogę, że moje Tempo rewelacji nie zrobiły pod Swingiem i to jest fakt !
        pod wzmacniaczem tez rewelacji nie bedzie :diabelski_usmiech

        Morel, jak i wiele innych firma z branzy jedzie na renomie zdobytej w latach ubieglych na referencyjnych przetwornikach, nie przeklada sie to na budzetowe serie;
        poza tym w ciagu ostatnich 10-lat mialem okazje dokladnie przestudiowac jak zyje w internecie opinia na temat różnych produktow - w wielu przypadkach z realnymi wlasciwosciami sprzetu nie ma to NIC wspolnego :diabelski_usmiech
        With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

        Komentarz


        • #29
          Zamieszczone przez Nexus6
          pod wzmacniaczem tez rewelacji nie bedzie :diabelski_usmiech
          No ale kurde powinno lepiej zagrać niż ori głośniki, co ?

          Czyli wg Ciebie Rainbow SAX 265.20 zagrają dużo lepiej pod samym nawet Swingiem ?
          O3 RS TDI DSG

          Komentarz


          • #30
            tak, wg mnie - SAX265 zagra lepiej, nawet zasilane tylko z fabrycznego radia
            wytlumienie drzwi i solidny panel pomoze w osiagnieciu tego celu
            With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

            Komentarz


            • #31
              ale powiedz, że Tempo pod wzmakiem się trochę rozkręcą Nie chcę mieć przez najbliższy czas wrażenia, że nie zagra to już lepiej

              drzwi wytłumiłem i głośnik siedzi na panelu z MDF.
              O3 RS TDI DSG

              Komentarz


              • #32
                kwak410, zmartwię Cię, mam Morel Tempo 6 napędzane Focalem Solid 4, high-end to to nie jest ale nie ma strasznej bidy :wink:

                Komentarz


                • #33
                  Ale co? Wg Ciebie gra dobrze skoro nie wymieniasz ? W przysłym tygodniu będę przejazdem w Warszawie, moze moglbym skorzystac z Twojej uprzejmości i posłuchać jak to gra?
                  O3 RS TDI DSG

                  Komentarz


                  • #34
                    Zamieszczone przez kwak410
                    moze moglbym skorzystac z Twojej uprzejmości i posłuchać jak to gra?
                    od tego trzeba bylo zaczac, a nie od czytania bzdur po forach internetowych
                    With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                    Komentarz


                    • #35
                      Nexus6, To może Ciebie też odwiedzę ?
                      O3 RS TDI DSG

                      Komentarz


                      • #36
                        kwak410, zajrzyj na warszawskiego spota
                        With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                        Komentarz


                        • #37
                          Zamieszczone przez Nexus6
                          kwak410, zajrzyj na warszawskiego spota
                          a kiedy to ?? Ale specjalnie to nie będzie mi się chciało jechać !
                          O3 RS TDI DSG

                          Komentarz


                          • #38
                            w poniedziałki
                            Pozdrawiam
                            Marcin

                            Komentarz


                            • #39
                              kwak410, poza spotem w poniedziałek jestem w następnym tygodniu niedostępny (urlop). Nie wymieniam bo na tym etapie życia mi to wystarczy ale kolejny samochód zrobię już naprawdę tak by można było nim pojechać na zawody car-audio

                              Komentarz


                              • #40
                                Słuchałem dziś OIIFL z zestawem Swing + Morel Maximo 6.2 ( czyli najtańsze z dostępnych, mniej więcej 1/2 ceny Tempo 6 ), drzwi wygłuszone. Na pewno jest gorzej niż na moim zestawie Bolero + AS X-Ion 200, ale gra to "w miarę" OK. Słychać, że głośniki mogły by zagrać lepiej, ale niestety przy wyższych głośnościach ( 17 i wyżej na skali ) końcówka radia już "puchnie". Koleś, który tym jeździ nie jest jakimś audiofilem, ale słuch ma niezły i mówi, że różnica w stosunku do serii jest bardzo duża. Także kolego kwak410, nie wiem o co chodzi u Ciebie ( że "nie gra" ), ale podejrzewam, że Swing jest zwyczajnie za słaby żeby "ruszyć" te twoje Morelki ( między innymi dlatego koleś zdecydował się na Maximo, gościu w warsztacie od razu dał mu do zrozumienia, że Tempo nie zagrają bez wzmaka na ori radiu ).

                                BTW. Koleś przy okazji podłączania zestawu tel. ( Swing był wyciągany ) poprosił o "próbne" podłączenie jakiegoś markowego radia. Gościu wyciągnął z kąta jakiegoś starego, zakurzonego Pionka czy Alpine i po odpaleniu muzy koleś był mocno zaskoczony jak kiepsko przy tym radyjku wypada Swing. Także chyba faktycznie przy tym Swing-u trzeba uważać na dobór głośników.
                                Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                Komentarz


                                • #41
                                  ja powiem tak, zmieniłem Swinga na Amundsena i SŁYCHAĆ różnicę
                                  Swingowi czegoś brakuje, ale za cienki jestem, żeby powiedzieć czego.
                                  Pozdrawiam
                                  Marcin

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Wczoraj zrobiłem drugie drzwi i podłączyłem lewą stronę. Przy okazji sprawdziłem jeszcze raz podłączenie prawej strony. Musiałem coś jednak pokopać wcześniej z przewodami wydaje mi się. Teraz jak mam obie strony zrobione to powiem, że przyzwoicie Siedziałem w aucie pod blokiem z piwkiem przez 45 minut i słuchałem Katie Melua i powiem, że mi się podobało !!! Ale wzmacniacz na pewno dołożę, bo bas jest słabiutko kontlowowany, Swing po prostu nie wyrabia - ale nie spodziewałem się po nim rewelacji. Ogólnie mówiąc nie jest źle, Tempo dają radę. Dzięki wszystkim za pomoc i opinie !

                                    [ Dodano: Czw 01 Wrz, 11 09:22 ]
                                    kowal 2002, Co racja to racja. Też mi się wydaje, że Tempo potrzebują po prostu watów !!. Zobaczmy co będzie jak dołoże wzmacniacz. Napisze jak to się ma w stosunku do Swinga na pewno !
                                    O3 RS TDI DSG

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X